Вторник, 19.03.2024, 12:54

Главная » 2012 » Октябрь » 14 » Друга ліга. 15-й тур, гр. А. "Десна" - "Кристал" 1:1. Хто лідер? Хто аутсайдер?
    14:05
    Друга ліга. 15-й тур, гр. А. "Десна" - "Кристал" 1:1. Хто лідер? Хто аутсайдер?

"Десна" (Чернігів) – "Кристал" (Херсон) – 1:1
    Голи: Малюк, 8 – Сітало, 53
    На 90+4 хвилині Кобець не реалізував пенальті (воротар)

"Десна": Федоренко – Жук, Каваців, Мельник, Анеліков – Кобець – Луценко, Кондратюк
    (Воронченко, 80), Бовтрук (Черненко, 78) – Чепурненко, Малюк (Бровкін, 76).

"Кристал": Карой – Лілик, Кузнецов, Щербина (Сітало, 46), Нікіщенко – Гайдаржі –
    Леонов, Комягін, Грамм (Сомов, 90+2), Барладим (Пилипчук, 46) – Кривий.

Попередження: Жук – Щербина, Сітало
    Вилучення: Пилипчук, 81 (удар по ногах ззаду)

Ну, яка може бути інтрига в матчі між першої і останньою командою чемпіонату,
    особливо коли гра проходить на полі лідера? Хіба що: скільки голів заб’ють
    фаворити. Але у звітному поєдинку інтрига вийшла шаленою, включаючи класичні
    сюжети "вилучення" і "пенальті на останніх секундах". Не заперечуючи чудову
    гру "кавунів", слід зазначити, що на авторство сенсації рівною мірою можуть
    претендувати і чернігівці.

Хоча з перших хвилин на несподіваний результат очікував хіба що десант херсонських вболівальників на трибунах стадіону імені Гагаріна. Господарі завзято взялися до справи і вже на 8-й хвилині провели кинджальну атаку. Луценко немов перекотиполе подолав пів поля і прострілив з лівого флангу прямо на ногу Малюку. Форварду лишалося влучити у ворота з 4 метрів, що він успішно й зробив.

Втім, після того, як рахунок був відкритий, гра помітно змінилися. Гості зовсім не
    були схожі на аутсайдерів і відвоювали собі територіальну перевагу. Щоправда,
    активність гравців "Кристалу" гострими ударами і тим більше гольовими моментами не завершувалася. Натомість, "Десні" простіше стало бігати в контратаки.

Одна з них ледь е призвела до другого взяття воріт. Анеліков і Бовтрук влаштували
    атракціон на лівому фланзі, обігравшись один з одним по два рази, вони пошили в дурні своїх опонентів. Захисник прострілив на лінію воротарського майданчика, а там Луценко, стоячи спиною до воріт скинув м’яч на Бовтрука, що встиг зміститися до центру. Нажаль удару хавбека не вистачило півметра, щоб перетворитися на гол.

Ще одна дуже схожу контратаку Бовтрук та Ко організували ближче до кінця тайму. Головний герой першого тайму віддав класний і вчасний (уникнувши офсайдної пастки для партнера) на Малюка. Форвард незграбно прийняв м’яч, тому прийняв правильне рішення не бити, а скинути під удар Луценку. М’яч після удару останнього просвистів над поперечиною.

Гості ж за весь тайм, незважаючи на те, що багато часу провели з м’ячем на чужій
    половині поля, спромоглися лише на один небезпечний момент. Кривий заробив
    перспективний штрафний (прямо по центру в 20 метрах від воріт), але сам же й змарнував нагоду, пробивши прямо в стінку.

На другу половину гри тренер гостей Олексій Кручер випустив відразу двох свіжих
    гравців ("Кристал" взагалі приїхав до Чернігова недоукомплектованим – в запасі було лише п’ятеро футболістів, включаючи самого граючого тренера; а другого воротаря в команді не знайшлося). І це дало результат. Артем Сітало вдало сходив в атаку. Поки захисники і воротар "Десни" чекали, що м’яч після навісу опуститься прямо в руки останнього, Сітало як чортик з табакерки вискочив з-за спин суперників і головою відправив снаряд повз руки голкіпера, який вже виставив їх, що схопити м’яч.

За п’ять хвилин "кавуни" могли взагалі добити деморалізовану "Десну". Кривий вчергове виграв повітряну дуель у захисників і головою пробив в протихід Федоренку. Координати площини воріт і траєкторії польоту м’яча не співпали на 1 метр. Відчувши запах крові, "Кристал" заграв швидше, змушуючи господарів раз по раз помилятися поблизу воріт. Особливо "старався" Вадим Жук, який протягом 10 хвилин віддав дві потенційно гольові передачі Кривому і Пилипчуку. На щастя, вони ними не скористалися. Після третьої помилки партнера по захисту не витримав тезка і капітан чернігівців Мельник, зробивши помітний навіть з трибун вербальний "втик" правому беку "Десни".

Час спливав, а всі спроби чернігівців закрити суперника біля їхніх воріт були марними. Гості вдало захищалися, причому зустрічали "сіверян" вже в центрі поля. Проти такого тотального пресингу гравці "Десни" протиотруту так і не знайшли. Тож не дивно, що першу після пропущеного голу нагоду вирвати перемогу господарі створили лише за 10 хвилин до кінця матчу. Але навіс Чепурненка зі штрафного Каваців на гол не перетворив – м’яч після удар головою з 5-6 метрів пролетів трішечки вище воріт.

Теоретично, додати сил і натхнення "Десні" мало би вилучення Пилипчука, який
    програвши боротьбу в центрі поля Жуку з власної дурості (вибачте, але іншого слова для такого рішення я не підберу – захисник хоча й заволодів м’ячем, але рухався з ним в напрямку своїх воріт) вдарив суперника ззаду по ногах. Але це "теоретично". На практиці ж, чернігівські футболісти як і раніше продовжували перепасовуватися на безпечній для воріт "Кристалу" відстані, схоже, не розуміючи, як загострити гру і довести справу хоча би до удару.

Вільних зон в захисті херсонці не залишали навіть в дев’ятьох (хвилину-півтори за
    полем надавали перемогу ще одному гравцю команди Олексія Кручера). Більше того, на останній хвилині основного часу взагалі могли вирвати перемогу, коли Леонов і Кривий втекли в контратаку. Перший навісив, другий в парканадцятий (в лексиконі моєї бабусі цей числівник означав приблизно те ж саме, що у сучасної молоді "дофіга") раз виграв верхову боротьбу і пробив по воротах Федоренка. Знову не вистачило півметра.

А завершилося все фарсом. На останній з чотирьох компенсованих арбітром
    хвилин, Чепурненко нарешті наважився на дальній удар. Гравців в карному
    майданчику "Кристалу" було стільки, що м’яч не зумів пробити собі дорогу.
    Футболісти "Десни" миттєво підняли руки догори, сигналізуючи про те, що шкіряна куля влучила в руку Сіталу. Суддя погодився з цим і призначив пенальті (плюс жовта картка для автора голу). Богдан Кобець ніби й пробив непогано, але в гарному стрибку Карой перетнув шлях м’ячу в правому від себе куті воріт.

Автор: Сергей Кириченко, специально для UA-Футбол

Просмотров: 1044 | Добавил: Forrest | Рейтинг: 0.0/0